Hijyen Standartlarımız

Hijyen Koşullarının sağlanması konusunda profesyonel hizmet sunumu yapan Yağmur Halı Yıkama firması, aynı zamanda yaşam alanlarının hijyen standartlarının sağlanması ile ilgili gerekli bilgileri edinebilmeniz için çalışmalar yürütmektedir.

Toz Akarları ve Diğer Bakteriler Yaşamlarımızı Nasıl Etkiler?

Ülkemizde toz akarları olarak isimlendirilmiş bir canlı türü olan mite ( Mayt ) aslında çevre dengesi içerisinde her canlının eşsiz bir şekilde üstlendiği önemli görevlerden birini yapan canlılardır. Her insan periyodik olarak ölü derilerini yaşadıkları alanlara dökerler ve toz akarlarının özellikle halılarda, koltuklarda, yorganlarda yaşayan bazı türleri bu deri parçacıkları ile beslenirler. Toz akarlarının bu deri parçacıklarını yememesi halinde dünya üzerindeki milyarlar boyutundaki insanın döktüğü deriler, dünyayı insanların yaşamına uygun bir yer olmaktan çıkaracak kadar fazla kirlilik yaratır. Bununla birlikte toz akarları veya daha çok bilinen adıyla mite’ lar yaşam alanlarında sürekli artarak, gerekli hijyen koşullarının sağlanmaması durumunda, insan sağlığı açısından çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olurlar. Yaşam alanlarında toz olarak görünen birikimlerin çoğunluğu, ortalaması elli mikron civarında olan toz akarlarından oluşur.

En Çok Nerelerde Bulunurlar?
Halılar, yorganlar ve koltuklar başta olmak üzere yaşam alanlarımızın hemen her tarafında bulunan bu canlıların var olmaları aslında sağlık standartlarımız açısından faydalıdır, bununla birlikte yaşam alanlarının temizlenmediği her gün toz akarlarının sayıları da artar ve bir süre sonra sağlığımızı tehdit eden boyutlara ulaşırlar. Toz akarlarının yanı sıra hiç faydası bulunmayan ve hatta doğrudan zararlı olan çeşitli bakteriler, hijyen standartlarının sağlanmadığı yaşam alanları, halılar, yorganlar, koltuklar, perdeler gibi eşyalar üzerinde bulunur ve sürekli olarak çoğalırlar.

Nasıl Kurtulabilirim
Yaşam alanlarınızın hijyen standartlarını sağlayabilmeniz için ön önemli koşul halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan yıkama, yatak yıkama gibi işlemlerin orta vadelerde ve periyodik olarak yapılmasıdır. Temizliği periyodik olarak ve profesyonel bir şekilde yapılmayan tüm yaşam alanları, sağlık açısından tehdit haline gelirler. Halı yıkamaişleminin sürekli olarak yapılması tek başına bakteriler ve toz akarlarından kurtulunması için yeterli değildir. Halı yıkama işlemlerinin halının türüne göre doğru yıkama yöntemi ve aynı zamanda doğru hijyen malzemeleri kullanılarak yapılması evlerinizde gereken hijyen standartlarının oluşmasını sağlar. Aynı şekilde koltuk yıkama,yatak yıkama ve benzeri yıkama işlemlerinizin de profesyonel hijyen işlemlerinden geçmesi gerekir.

Yağmur Halı Yıkama Toz Akarları İçin Nasıl Bir Yöntem Kullanır?
Kullanım alanları doğrultusunda en fazla kirlenen, bakteri üreten ve toz akarlarının de en fazla çoğaldığı eşyalar arasında yer alan halılar, yorganlar, yataklar ve koltuklar konusunda, çeşitli yöntemlerle profesyonel yıkama hizmeti sunan Yağmur Halı Yıkama Fabrikası, kullanım eşyasının yapılış özelliklerine bağlı farklı temizleme yöntemleri kullanır. Örneğin yün halı yıkama işlemi, halının dokunma özellikleri, dokunan iplik cinsi ve üretiliş amacına göre türü belirlenerek özel bir yıkama işlemine tabii tutulur. Bununla birlikte kullanılan hijyen malzemeleri kullanım eşyalarının türüne ve cinsine göre değişiklikler gösterir. Ayrıca temizliği yapılmış tüm ürünlerin, kurutulma koşulları da hijyen standartları açısından çok önemli bir durumdur ve bu nedenle Yağmur Halı Yıkama Fabrikası, halı yıkama işlemlerini profesyonel bir şekilde yürüttüğü gibi, tüm kurutma işlemlerini de özel makineler ve kurutma odaları aracılığıyla yapar.